Early Warning System

South-East Europe Early Warning System bol navrhnutý a používaný ako mimoriadne efektívny nástroj na komunikáciu a zdieľanie informácií jednotlivých expertov, inštutúcií a organizácií. V tomto smere plnil úlohu akejsi vedomostnej databázy (Knowledge Base) pre jednotlivých používateľov.

Hlavným zámerom, resp. požiadavkou bolo zachytávať a vyhodnocovať informácie v rámci niektorých problémových regiónov vo svete, predpovedať a následne predchádzať možným krízovým situáciam.

Požiadavkou na riešenie bola tiež integrácia dodanej aplikácie s internými systémami UNDP. Systém využíva fulltextový vyhľadávač Verity na prehľadávanie dokumentov a databázových informácií. Vybrané časti systému boli prístupné aj pre verejnosť.

Súčasťou realizovaných prác bol tiež návrh a vývoj viacerých modulov ako napr. publikovanie, pripomienkovanie a zdielanie dokumentov, databáza expertov, dokumentov, atď..

Základom riešenia, ktoré zároveň obsahuje multi-úrovňový používateľský systém pre veľké množstvo používateľov, je redakčný systém Lomtec ActiveWeb.

Klient: UNDP RBEC
Dátum realizácie: október 2003

Použité riešenia a funkčné moduly

Použité technológie


Galéria