Matador

 

Matador je jedným z najväčších európskych výrobných podnikov. Najznámejšia je jeho produkcia pneumatík, no v rámci dcérskych spoločností sa zaoberá aj výrobou dopravných pásov, technickej gumy, kompletnou dodávkou strojov a výrobných zariadení, výskumom v oblasti gumárenského priemyslu, atď. Akciová spoločnosť Matador má výrobné závody a zastúpenia okrem Slovenska aj v Čechách, Nemecku, Rusku a v Kazachstane. Svoje produkty však exportuje do celého sveta.

Prečo sa MATADOR rozhodol pre novú stránku?

Pôvodná web stránka pôsobila neprofesionálne, nekonzistentne a neprehľadne čo do značnej miery odrádzalo návštevníkov a teda aj potencionálnych zákazníkov. Bez odbornej pomoci web dizajnérskeho štúdia nebolo možné aktualizovať či meniť obsah stránok, čo značne komplikovalo prácu marketingového oddelenia.

Lomtec pre MATADOR

Výberové konanie na návrh a realizáciu novej web prezentácie, vyhlásené koncom roka 2002, bolo zastrešované oddelením reklamy a PR (Public Relations). "Po hlbšej analýze a konzultáciách s pracovníkmi oddelenia reklamy a PR ako aj s pracovníkmi strategického marketingu spoločnosti Matador sme navrhli komplexné web riešenie založené na našom redakčnom systéme ActiveWeb", hovorí Martin Grondžák, Project Manager spoločnosti Lomtec, zodpovedný za projekt Matador.sk.

Požiadavky zadávateľa na web stránku MATADOR.sk

  • Celkový redesign stránky.
  • Návrh novej štruktúry stránky vo viacerých jazykových verziách.
  • Možnosť spravovania obsahu stránky (upútavky na akcie, stránky s popismi) pomocou WCMS (Web Content Management System).
  • Možnosť spravovania katalógu produktov pomocou WCMS.
  • Kriteriálne vyhľadávanie produktov.
  • Možnosť prístupu do WCMS pre viacerých užívateľov s rôznymi úrovňami užívateľských práv.

Výsledok

Nová web prezentácia spoločnosti Matador bola spustená do ostrej prevádzky 1.8.2003 na doméne www.matador.sk. Najdôležitejšiu časť novej stránky tvorí rozsiahly katalóg produktov (pneumatiky, dopravné pásy, technická guma, stroje a zariadenia). Novou zaujímavou funkciou je kriteriálne vyhľadávanie pneumatík pre konkrétny typ vozidla. Návštevník môže tiež veľmi rýchlo vyhľadať obchodné zastúpenie v rámci SR a ČR pomocou interaktívnej mapky.

Súčasťou novej stránky sú pravidelne aktualizované články z diania v spoločnosti a rozsiahle fotogalérie z rôznych akcií a podujatí organizovaných alebo sponzorovaných spoločnosťou Matador. Kompletný obsah stránky v niekoľkých jazykových verziách je jednoducho administrovateľný cez webové rozhranie ActiveWebu. Redakčný systém Lomtec ActiveWeb umožňuje existenciu katalógu produktov a podporuje hromadné importy produktov.

Lomtec ActiveWeb

Lomtec ActiveWeb je redakčný systém na riadenie obsahu web stránok, internetových portálov alebo firemných intranetov. ActiveWeb bol vyvinutý s cieľom poskytnúť užívateľsky najprívetivejší systém pre riadenie obsahu web stránok umožňujúci aj užívateľom bez technických znalostí publikovať na internete a spravovať aj tie najrozsiahlejšie internetové portály.

Záver

Výhodou stránky sa stala možnosť jej jednoduchej a rýchlej administrácie prostredníctvom redakčného systému ActiveWeb. S obsahom web stránky môže aktívne pracovať viacero užívateľov, čo proces aktualizácie webu podstatným spôsobom zefektívňuje.

O spoločnosti Lomtec.com

Spoločnosť Lomtec.com sa zaoberá vývojom e-Business riešení pre zákazníkov z celého sveta. Lomtec umožňuje svojim zákazníkom účinne uspokojovať všetky potreby v oblasti riadenia obsahu a spolupráce - a to prostredníctvom riešení, ktoré sú cenené pre svoj vysoký výkon, rýchlu implementáciu, škálovateľnosť a jednoduchosť používania.