RTVS - systém archivácie TV staníc

Predmetom realizovaných prác bol systém pre archivovanie záznamov vysielaných programov RTVS.

Riešenie, ktoré sme ako subdodávateľ spoločnosti ELKTRONIKA dodali pre RTVS, umožňuje pohodlné prezeranie online vysielania priamo v intranet aplikácii, prezeranie archívu videosúborov, kriteriálne vyhľadávanie jednotlivých záznamov a ich generovanie do súborov s možnosťou uloženia na HDD.

Všetky video a audio súbory sa archivujú po dobu 30 dní odo dňa vysielania. Archivované sú nekomprimované súbory, ktoré môžu byť použité napr. na obhajobu súdneho sporu pri zákone o hlasitosti zvuku pri reklamách.

Okrem archivácie video a audio súborov je aplikácia postavená aj na zaznamenávanie a archiváciu teletextového signálu. Umožnené je monitorovanie všetkých teletextových stránok v binárnych dátach, skrytých titulkov a nevhodných slov.

Aplikácia využíva technológie spoločnosti Real Networks, ktorá je lídrom v poskytovaní online streamovania a archivovania video signálu v akomkoľvek formáte. Pre stream a archív video serverov bol použitý Helix server a na digitalizovanie video signálu do formátu Real Media bol použitý Real producer Plus.

Klient: Elektronika
Technológie:
.NET
MS SQL Server
Lomtec ActiveOffice
Adobe Flash Media Server
Helix Server

Galéria

Máte záujem o vytvorenie podobného projektu? Neváhajte nás kontaktovať.

Kontaktujte nás